Sme tu pre Vás už 30 rokov!

Spoločnosť L.K. Permanent s.r.o. bola založená v roku 1993 s cieľom poskytovať služby predplatného časopisov na Slovensku i v Čechách.

Uplynulo 30 rokov a dnes sa naša spoločnosť okrem balenia časopisov venuje i baleniu, kompletizácií iných zásielok.

Ale vráťme sa v čase o 30 rokov dozadu …Rok 1993 sa jednoznačne spája so vznikom samostatnej Slovenskej republiky. Naša spoločnosť je stará ako republika! My považujeme tento výrok za pozitívny a teší nás, že sme tu tak dlho ako Slovensko.


Súčasťou módneho oblečenia v 90-tych rokoch boli tzv. šuštiakové súpravy. Nosili sme ich najmä pri
športových aktivitách. Mimochodom, prvým klientom spoločnosti L.K.Permanent s.r.o. bol časopis Muscle
and Fitness ! Všetky ženy, ktoré chceli byť in, čítali Burdu, ktorú sme vtedy balili a distribuovali.


Ako mladí pubertiaci sme pod školskými lavicami čítali tajne časopis „Bravo“ z L.K. Permanentu a našim rodičom chodil každý týždeň do schránky TV Komplet a AVÍZO – z L.K. Permanentu.


„Mimočasopisové“ balenie v našej firme odštartoval zákazník Reader´s Dibest Výběr. Spočiatku sme pre tohto klienta balili najmä knihy, no neskôr prišli nové požiadavky a pred koncom sme balili rôzne vecné predmety ako televízory, hodiny, bicykle a iné. S klientom Reader´s Digest Výběr sme to ťahali dve desaťročia.

Príchodom milénia sa zmenila i oblasť pôsobenia v našej spoločnosti. Vznikla potreba reflektovať na dopytované printové služby, služby hromadnej a transakčnej tlače. Okrem časopisov sme teda začali tlačiť a obálkovať transakčné tlače pre rôzne bankovnícke či poisťovnícke subjekty, či pre telefónnych operátorov.

 

Mnoho z týchto obchodných vzťahov pretrváva dodnes, spomenieme napríklad ČSOB Leasing a.s., Home Credit a.s. .
Na našej ceste sme stretli aj subjekty, ktoré sme dlhé roky viedli za ruky, popri nás vyrástli a vydali sa vlastnou cestou. My sme tu však už 30 rokov!

Naši kolegovia, ktorí s nami začínali a dodnes sú s nami – za čo im patrí nesmierná vďaka, si pamätajú časy, kedy ručne vykladali časopisy z kamióna, po nociach vozili časopisy na poštu, aby boli doručené včas. Ručne,
bez dnešných čiarových kódov, sa písmenko po písmenku nahrávali platobné zloženky do systému. Na prenos dát sme používali diskety. Neboli žiadne normy, návody, ktoré nás inštruovali ako sa robí toto alebo ako sa má spracovať tamto. Sami sme hľadali spôsoby „ako“, vyvíjali a zavádzali sme technologické procesy. Boli
sme tlačoví operátori, IT, baliči, skladníci, obchodníci v jednom. A vďaka týmto skúsenostiam, vlastnostiam sme dnes tým, čím sme. Nebojíme sa chytiť práce vlastnými rukami, pretože sme ju takto robili, takto sme ju
poznali a sme zodpovední voči naši klientom. Zákazku odovzdávame vždy načas, kvalitne a naši klienti vedia,že na nás sa môžu spoľahnúť.

30 rokov na trhu znamená okrem iného aj dynamiku, schopnosť prispôsobiť sa v podobe odpovedí na otázky a potreby, ktoré prináša aktuálny trh. Aj preto sme počas 30 rokov prešli inováciami v oblasti technologického zabezpečenia i technologických procesov. Pred 30-timi rokmi sme napríklad lepili adresný štítok na časopis,
dnes injektujeme! Adresy tlačíme priamo na fóliu spolu s odosielateľom, logom, obrázkom či Vašou reklamou.


Podacie hárky pre doporučené zásielky sme kedysi tlačili na dlhočízné papierové plachty, dnes podávame doporučené zásielky elektronicky.


Za 30 rokov sme zanechali za sebou kus práce, ku ktorej prispelo mnoho ľudí. Mnoho klientov sme oslovili, s mnohými sme spolupracovali, s mnohými dodnes spolupracujeme a každý jeden krok nás posúva vpred.

Ďakujeme za 30 rokov každému jednému kolegovi, priateľovi, šéfovi, každému subjektu, ktorý bol alebo je
našou súčasťou !

Zdieľať článok:
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp